ОФІЦІЙНИЙ САЙТ НАЦІОНАЛЬНОГО ДЕНДРОЛОГІЧНОГО ПАРКУ "СОФІЇВКА"   www.sofiyivka.org.ua русский english

Ласкаво просимо

Фонтан Змія
Фонтан Змія

Ласкаво просимо до офіційного сайту СОФІЇВКИ - Національного дендрологічного парку України, без перебільшення одного з найкращих місць, створеного людськими руками.

Ви зможете дізнатися про історію заснування, будівництва та розвитку парку за більш ніж 200-річний період, пройтися із авторами сайту його алеями, помилуватися мальовничими краєвидами (альбом містить 77 фотознімків).

За задумом її творців Софіївка є наочною ілюстрацією до поем Гомера "Іліада" та "Одіссея", де кожна композиція чи мала архітектурна форма містить певний задум, виражає ідею міфу чи якоїсь події.

Ми сподіваємося, що ваше віртуальне знайомство надихне вас до реальної подорожі, яка напевно залишить у вас незабутні спогади. Всю необхідну для цього інформацію ви також знайдете на нашому сайті. Отримати перелік послуг - zip-архів

 

Храм Фетиды
Храм Фетіди
Ви також можете замовити книгу І.С.Косенка, що вийшла у 2003 році - чудово виконану монографію, із самим повним дослідженням історії легендарного парку, на основі якої і створено цей сайт.

На сайті є список літератури про парк, його флору, наукових трудів, спогадів сучасників. Багато літератури доступно безпосередньо із сайта.

 

...Вірогідно саме тут, в Яссах, Потоцький познайомився з прекрасною гречанкою Софією - дружиною генерала російської армії, коменданта Херсона графа Юзефа Вітта.

Хто ж вона - ця загадкова жінка, для якої було споруджено один із найкращих парків світу і названо в її честь?..

Історія Софії

Відомий російський мандрівник І. М. Долгорукий, відвідавши Софіївку в 1810р., писав: "Якщо ви хочете мати правдиве поняття про те, що звичайно називають полями Єлисейськими, земним раєм, прийдіть у Софіївку і подивуйтесь в ній генію творчому. Там природа і мистецтво, поєднуючи всі сили свої, створили пречудову картину. Яка гармонійна злагода в дивовижному злитті їх взаємних робіт! Ніщо не може зрівнятися з тим, що тут бачиш: все зачаровує, захоплює. Не думайте одначе, щоб я хотів представити вам красу надуману. Сад цей - один із щасливих і неодмінних наслідків мистецтва людського...".

 

Вид на Нижній став
Офіційна інформація
Тендерного Комітету
НДП "Софіївка"

Міжнародна наукова конференція
присвячена 210-річниці з дня заснування
Національного дендрологічного парку "Софіївка" - НДІ НАН України

Старовинні парки і
ботанічні сади — наукові центри збереження біорізноманіття та охорона історико-культурної спадщини

25-28 вересня 2006 року


Парк, як наукова установа Національної Академії Наук України, активно займається дослідженнями, пов’язаними з вивченням природної та культурної флори південного Лісостепу України, а також інтродукцією та акліматизацією рослин в регіоні.

Стаття директора дендропарку
І.С.Косенка підсумовує цю ділянку роботи парку:

50-річчя Національного дендрологічного парку "Софіївка" як наукової установи НАН України

У підсумковій статті І.С.Косенка зроблено огляд всієї історії парку з моменту заснування до сьогоднішніх днів:
205 років заснування Софіївки

Колективом парку видано каталог рослин , в якому нараховується 1994 таксони з них 1220 деревних і кущових порід та 774 трав’янистих рослин в тому числі 25 таксонів ліщин, 24 — буків, 41 — ялин, 44 — ялівці, 100 — ліан, 320 — троянд, 57 — рододендронів, 376 — ґрунтопокривних та 98 — квіткових рослин.
Каталог (zip 380 КБ)

Розсадник дендропарку є унікальним центром по вирощування посадкового матеріалу хвойних та листяних дерев, кущів, троянд - всього більше 200 позицій.
Прайс-лист
Переглянути|Скачати (22 КБ)

Красу парку оспівувало багато поетів, але поема польського поета С.Трембецького займає особливе місце. Написана у 1811 році, вона є віршованим путівником по парку.
"Sofiowka" та коментарі до неї Адама Міцкевича
(польською мовою)

 

  Проектирование и строительство в Умани Инжпроект-2
Карта сайту